Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
news menu leftnews menu right
"Błogosławieni milosierni" - hasło XXXIII Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej Ostrowiec Świętokrzyski - Jasna Góra 2016
Start ABC Pielgrzyma Regulamin
Regulamin Pielgrzymki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Abyś mógł jak najowocniej przeżyć te wielodniowe Rekolekcje w Drodze zechciej uważnie przeczytać to, co tutaj z myślą o Tobie zostało napisane.

 

 

1. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze modlitewno-pokutnym. Zatem musi ją cechować duch modlitwy i ofiary oraz porządek zewnętrzny.

 

2. Uczestnikiem pielgrzymki może być tylko ten, kto:

- jest fizyczne przygotowany do codziennego przejścia około 40 km;

- akceptuje jej ściśle religijny i rekolekcyjnokatechetyczny charakter (codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz czynny udział wwspólnej modlitwie, nabożeństwach, śpiewach, konferencjach);

- pragnie pogłębić swoją formację chrześcijańską i szczerym sercem poszukuje Boga;

- będzie stosował się do zarządzeń kierownictwa pielgrzymki;

- dokona zapisu na pielgrzymkę i zaakceptuje niniejsze zasady.

 

3. Osoby nieletnie:

- do lat 16 - mogą brać udział w pielgrzymce tylko w towarzystwie osoby dorosłej, idącej w tej samej grupie,

- w wieku 16 -18 lat - na podstawie złożonego na formularzu zgłoszeniowym, pisemnego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów.

 

4. Pielgrzymi winni troszczyć się o dobry klimat, jaki tworzą wokół siebie poprzez życzliwość, kulturą bycia, wrażliwość na potrzeby innych zwłaszcza słabszych i starszych. Zwracają się do siebie "siostro" i "bracie".

 

5. Pątnicy zobowiązani są iść w grupach, do których zostali zapisani. Zabrania się pielgrzymowania poza grupami bez zgody księdza przewodnika. Przebywanie poza grupą jest równoznaczne z wycofaniem się z pielgrzymki.

 

6. Przy zapisie pielgrzymi otrzymują kartę uczestnika (identyfikator) i znaczek (należy je nosić zawsze przy sobie, na widocznym miejscu). Można nabyć pamiątkową chustę, którą pątnicy zakładają w dzień wejścia na Jasną Górę.

 

7. Ze względu na religijno-pokutny charakter pielgrzymki pątników obowiązuje:

- odpowiedni, skromny strój (zakaz noszenia ekstrawaganckich ubiorów, krótkich spodenek i spódnic oraz ubrań z odsłoniętymi ramionami),

- bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych i palenia tytoniu.

 

8.Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania:

- przepisów o ruchu drogowym,

- zarządzeń władz terytorialnych (zakaz kąpieli, rozpalania ognisk itp.)

- wskazań służby porządkowej i służby bazowej pielgrzymki.

 

9. W miejscach postoju pielgrzymi zachowują czystość; śmieci składają do przygotowanych worków.

 

10. 0pieka lekarska jest zapewniona przez organizatorów pielgrzymki tylko w wymiarze podstawowym. Z racji na zły stan zdrowia, pątnik - po konsultacji z lekarzem pielgrzymki - ma prawo skorzystania z przewozów samochodem służby medycznej. W uzasadnionych przypadkach lekarz może odstąpić od tej zasady.

 

11. Noclegi przewidziane są w domach gospodarzy, stodołach. Miejsca noclegowe wyznaczają kwatermistrze grup.  Obowiązuje zakaz wspólnego nocowania kobiet i mężczyzn w jednym pomieszczeniu nastawić się na pewne niewygody. Mycie winno odbywać się w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy. Należy też pamiętać o zachowaniu chrześcijańskiej postawy wdzięczności oraz obowiązującej bezwzględnej ciszy nocnej od godz. 22.00.

 

12. Bagaże w czasie pielgrzymki nie są ubezpieczone. Każdy pielgrzym odpowiada za swój bagaż i składa go w miejscach wyznaczonych prze ks. Przewodnika.

 

13. Za nieprzestrzeganie regulaminu, a także za postawę niezgodną z istotnymi celami i duchem pielgrzymki przewiduje się:

- upomnienie z wpisem do karty uczestnictwa pielgrzyma,

- usunięcie z pielgrzymki, z podaniem nazwiska pielgrzyma do wiadomości pątników oraz poinformowanie rodziny i parafii zamieszkania o zaistniałym fakcie.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes Bargain VPS Hosting Valid XHTML and CSS.
Mod by tuno12