Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
news menu leftnews menu right
"Błogosławieni milosierni" - hasło XXXIII Pieszej Pielgrzymki Ziemi Świętokrzyskiej Ostrowiec Świętokrzyski - Jasna Góra 2016
Start Pielgrzymka do Chorwacji
Pielgrzymka do Chorwacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO CHORWACJI

LIUBLJANA – JASKINIA SKOCJAŃSKA – RIJEKA – PULA – ROVIN – ZADAR – SZYBENIK – TROGIR – SPLIT – OMIS – MAKARSKA – MEDUGORJE – MOSTAR – DUBROVNIK – JEZIORA PLITVICKIE – ZAGRZEB

Wszystkich chętnych, którzy chcą wspólnie modlić się w miejscach, gdzie kiedyś modlił się wraz z wiernymi nowoutworzonego Państwa Chorwackiego Jan Paweł II; tych, którzy chcą gościć u tronu Matki Bożej Królowej Pokoju w Medugorje, zapraszamy na pielgrzymkę objazdową po Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Odwiedzimy piękne średniowieczne miasta, zobaczymy niesamowitą Jaskinię Skocjanską, najwspanialszy Park Narodowy Chorwacji i będziemy mieć możliwość przeżycia wielkiej uczty duchowej w bardzo szczególnych i znaczących miejscach.

Termin: 02.07-12.07.2012

Program Pielgrzymki

Dzień 1

Zbiórka uczestników. Następnie przejazd przez Czechy, Austrię do Słowenii.

Dzień 2

Przyjazd do stolicy Słowenii LIUBIANY – spacer po zabytkowym starym mieście. Zwiedzanie: Plac Preserena, kościół Zwiastowania, Most Potrójny, Kolumnada Plecnika, Katedra św. Mikołaja, Ratusz, Most Szewski, Zamek Lublański. Następnie przejazd do JASKINI SKOCJANSKIEJ – jest to jedyny obiekt w Słowenii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i listę RAMSAR. Zobaczymy tu między innymi największy podziemny kanion w Europie, różnego rodzaju zjawiska krasowe jak stalaktyty, stalagmity, stalagnaty. Przejazd do hotelu położonego nad morzem pobliżu RIJEKI, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd na Półwysep Istria do PULI – zwiedzanie monumentalnego amfiteatru rzymskiego (chorwackie Koloseum) szóstego, pod względem wielkości na świecie. Ponadto zobaczymy: forum, stare miasto i główny plac z ratuszem. Następnie przejazd do ROVINIA – chorwackiej Wenecji. Spacer po malowniczym miasteczku, zwiedzanie kościoła Św. Eufemii. Następnie przejazd do RIJEKI, Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Trstarskiej na wzgórzu (chorwackie Loreto), chwila zadumy przy najpiękniejszym w Chorwacji pomniku Jana Pawła II. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w p.n.e. Zwiedzanie rozpoczniemy od katedry św. Anastazji, następnie spacer po starówce z rotundą św. Donata i fragmentami rzymskiego forum. Na zakończenie wizyty w mieście niecodzienny koncert. Przejazd do SZYBENIKA, najstarszej słowiańskiej osady na adriatyckim wybrzeżu. Wewnątrz malowniczej starówki zobaczymy katedrę św. Jakuba, obiekt jest najwspanialszym przykładem lokalnej sztuki budowlanej. Ze względu na swoje walory został wpisany na listę UNESCO. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do TROGIRU pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacami. Zobaczymy Rynek Jana Pawła II z ratuszem i katedrą Św. Wawrzyńca budowaną przez cztery wieki. Następnie przejazd do SPLITU największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najlepiej zachowanych rzymskich budowli – Pałacu Dioklecjana. Podziwiać będziemy także katedrę, w której był z wizytą Jan Paweł II. Przejazd do sanktuarium VEPRIC (RIVIERA MAKARSKA) Msza święta. Przejazd do hotelu w MEDUGORJE obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie MEDUGORJE sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, wizyta na Górze Objawień (Podbrdo) różaniec, możliwość spotkania z widzącymi, Uroczysta Msza Św. w Sanktuarium, cudowna figura Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w MEDUGORJE.

Dzień 7

Śniadanie. Wspólna Droga Krzyżowa na wzgórze KRIŻEWAC następnie przejazd do MOSTARU miasta z wpływami orientalnymi, specyficzną kulturą i atmosferą. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie meczetu, domu tureckiego, czas wolny na zakup pamiątek, degustacje bośniackich potraw (np. burek). Powrót do Medugorje, Msza święta. Czas wolny obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Msza św. w kościele św. Jakuba w Medugorje przejazd na wodospady KRAVICA – wspaniałe miejsce rekreacyjno-widokowe nieopodal Medugorje. Następnie przejazd do DUBROVNIKA – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji „Perły Adriatyku” z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Wyjazd do PARKU NARODOWEGO JEZIORA PLITVICKIE, słynącego z szesnastu pięknych jezior ułożonych tarasowo, powiązanych ze sobą aż 92 wodospadami. Park figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO, Msza święta. Przejazd do hotelu w okolicach ZAGRZEBIA. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Spacer po ZAGRZEBIU, stolicy Chorwacji, miejsce gdzie Jan Paweł II odprawił Mszę świętą w nowo utworzonym Państwie Chorwackim. Zwiedzanie miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennym od miejscowości na wybrzeżu: plac z pomnikiem Bana Jelaćica i fontanną z XVII w., Kaptol - najstarsza część Zagrzebia z katedrą o strzelistych wieżach, miejsce czas wolny. Następnie przejazd do Sanktuarium w MARIJI BISTRICY - wspólna dziękczynna Msza święta, czas wolny. Wyjazd do Polski.

Dzień 11

Przyjazd do Polski

CENA:

1590 PLN/os.

CENA ZAWIERA:
- 8 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie wycieczki,

- 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienką

- wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji zgodnie z programem

- opieka doświadczonego pilota

- 9 dni pobytu

- przejazd komfortowym autokarem

- ubezpieczenie KL i NW

- opiekę duszpasterską

- codzienna Msza święta

CENA NIE ZAWIERA:
- bilety wstępu, do zwiedzanych obiektów oraz licencjonowani przewodnicy ok. 98 Euro

-  taksa klimatyczna 10 Euro

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Zapisy do końca maja 2012 w parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św.

Zaliczka 200 PLN/os.


Szczegółowe informacje:

Marcin Skalniak

tel. 608036022

 

Informacje w pliku pdf

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free Joomla themes Bargain VPS Hosting Valid XHTML and CSS.
Mod by tuno12